منو

شادی مردم استان کرکوک پس از ورود نیروهای عراقی

شادی مردم استان کرکوک پس از ورود نیروهای عراقی

شادی مردم استان کرکوک پس از ورود نیروهای عراقی

مردم استان کرکوک در شمال عراق پس از ورود نیروهای عراقی به این استان جشن و شادی کردند.
ده‌ها نفر از مردم استان کرکوک با آمدن به خیابان ها ورود نیروهای امنیتی عراق به این استان را جشن گرفتند.

خبرنگار شبکه العالم در عراق گزارش داد :

فرماندهان امنیتی در ساختمان استانداری کرکوک جلسه تشکیل دادند و به راکان الجبوری تصدی سمت استانداری کرکوک را تبریک گفتند.

خبرنگار العالم افزود : استان کرکوک از نیروهای پیش‌مرگه خالی شده است زیرا این نیروها استان را ترک کرده‌اند.

ورود نیروهای عراقی به کرکوک

خبرنگار کانال کردی شبکه جهانی سحر از کرکوک گزارش داد که به دنبال ورود نیروهای عراقی به این شهر، نیروهای پیشمرگه و پ پ ک ( حزب کارگران کردستان ترکیه ) از این شهر به سمت سلیمانیه و اربیل عقب نشینی کردند.

گزارش ها از درگیری داخلی نیروهای پیشمرگه به دلیل فرار برخی از آنها از رویارویی با نیروهای عراقی و بازداشت شماری از آنها حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، در پی درگیری های شب گذشته در کرکوک، نیروهای عراقی با استقرار در مناطق از پیش تعیین شده کنترل اوضاع را به دست گرفته اند و عملا نیروهای پیشمرگه یا نیروهای وابسته به کردها در شهر دیده نمی شوند.

تبلیغات منفی علیه نیروهای عراقی

بسیاری از مردم کرد کرکوک به دلیل تبلیغات رسانه‌های وابسته به «مسعود بارزانی» و ایجاد رعب با تشبیه نیروهای ارتش عراق به داعش، خانه‌های خود را تخلیه کرده و از این شهر خارج شده اند.

این در حالی است که شهروندان عرب و ترکمن بدون ترک شهر به زندگی عادی خود ادامه می دهند.

پس از پایان ضرب‌الاجل 72 ساعته برای خروج نیروهای پیشمرگه از کرکوک، به دستور «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق، عملیات کنترل نیروهای عراقی و بازپس‌گیری چاه‌های نفت آن یکشنبه‌شب آغاز شد.

با شروع این عملیات، نیروهای مشترک عراقی از جمله ارتش، نیروهای مبارزه با تروریسم و «الحشد الشعبی» عراق، در شمال این شهر موفقیت سریع به دست آوردند و بامداد روز دوشنبه، توانستند بر فرودگاه، تعدادی از چاه‌های نفت، پایگاه‌های نظامی «کریوان» و «خالد» در این شهر مسلط شوند.

در پی این درگیری ها، «حیدر العبادی» ظهر امروز در بیانیه ای اعلام کرد؛ دولت عراق به تمام اهالي منطقه کردستان اطمينان مي دهد که بر حفظ سلامت آنان اصرار داريم.

 

 

نویسنده

سید احمد حسینی ماهینی

سید احمد حسینی ماهینی

سال 1333 تهران بدنیا آمده و درسال 1352از دبیرستان غلمیه بهارستان دیپلم گرفته وارد دانشگاه تهران شدم از سال 1348با مجله جوانان دختران پسران بعنوان خبرنگار همکاری می کردم و در فکاهی توفیق هم می نوشتم در سال 1382مجوز هفته نامه ماهین و درسال 1390هفته نامه عصر تمدن را داشتم در سال 1392مجوز پیایگاخ خبری را دریافت نمودم

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید