منو

FATF اشراف اطلاعاتی دشمن بر ما را صددرصد می‌کند

گل کاشتند ؛ خون دادند؛ جون دادن

سردار جلالی:

رئیس پدافند غیرعامل گفت: دولت باید بداند با امضای قرارداد FATF،

اشراف اطلاعاتی دشمن بر ما صددرصد می‌شود.

 

به گزارش ماهین نیوز: سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل در همایش تبیین ابعاد تهاجم اقتصادی علیه ملت ایران که در دانشگاه امام حسین(ع) برگزار شد، اظهار کرد: در برنامه پنج‌ساله ما اثری از مقاومت و اقتصاد مقاومتی نیست و هم سویی با اقتصاد جهانی دیده نمی‌شود که این نشان از عدم درک درست از مفهوم جنگ اقتصادی دارد.

رئیس پدافند غیرعامل اذعان داشت: مقام معظم رهبری جنگ اقتصادی را دیدند و با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راه مقابله با آن را نشان دادند، اما متاسفانه برخی‌ها به آن بی‌توجه هستند.وی تأکید کرد: مسئولان و نخبگان باید درباره جنگ اقتصادی به یک اجماع برسند، چرا که اگر این گونه نشود در تصمیم‌گیری‌ها و رویکردها اشتباه حرکت می‌کنیم.

دانشگاه‌ها به دلیل عقب ماندگی، در علوم اقتصادی جا مانده‌اند

سردار جلالی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی دو استراتژی وجود دارد، گفت: دانشگاه‌های ما به دلیل عقب ماندگی در علوم اقتصادی جا مانده‌اند. انتظار ما از دانشگاه‌ها این است که به موضوع جنگ اقتصادی وارد شوند و سناریوهای دفاع ‌ و هجوم را تبیین کنند. ما‌ باید تعریف جدیدی از جنگ در اقتصاد را ایجاد کنیم، زمانی که قرارداد FATF امضا شد نیروهای انقلاب همه فریاد زدند که این ابزار جنگ اقتصادی است در گذشته جنگ اقتصادی با نیروی نظامی بود؛ یعنی نیروی نظامی وارد می‌شد ولی هدف اماکن اقتصادی بود؛ اما امروز این جنگ تغییر کرده، در جنگ امروز نتیجه جنگ اقتصادی، سیاسی خواهد بود؛ اما ابزار و هدف اقتصادی است.رئیس پدافند غیرعامل گفت: جنگ اقتصادی مولفه‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین‌های آن اشراف اطلاعاتی و پایش آن است. بُعد دیگر جنگ اقتصادی روابط بین الملل است و اکثر سفرهای خارجی کشورها در این زمینه است.سردار جلالی در ادامه تأکید کرد: افزون بر اشراف اطلاعاتی، تحریم هم از دیگر ابزارهای جنگ اقتصادی است که نمونه بارز آن قانون کاتسا است. تحریم کاتسا ناظر بر این موضوع است که جهت تحریم‌ها از دولت به سمت شرکت‌ها و افراد بازگشته است.

دانشگاه‌ها به موضوع جنگ اقتصادی وارد شوند

وی افزود: دولت در حال حاضر قراردادهایی چون پالمو و FATF را امضا کرد، اما باید بداند که این کار موجب می‌شود اشراف اطلاعاتی دشمن بر ما صددرصد شود. ما باید مفهوم جنگ اقتصادی را متوجه شویم و یک طرح دفاعی اقتصادی برای آن ایجاد کنیم. ما باید از محل‌هایی که آسیب‌پذیر هستیم و دشمن بر آن تمرکز کرده خارج شویم، در کنار این موضوع باید چند اقدام داخلی نیز انجام دهیم که یکی از آنها مقابله با تحریم‌های داخلی است ما باید فساد اقتصادی را از بین ببریم تا بتوانیم با جنگ اقتصادی مقابله کنیم افزون بر این کار، باید نظام بانکی را نیز اصلاح کنیم.

باید تحریم‌های آگاهانه علیه کالاهای خارجی ایجاد کنیم

رئیس پدافند غیرعامل گفت: در این حوزه باید به داخل کشور نگاه کنیم و نباید به خارج از کشور توجه کنیم، چرا که طرح‌های خارجی برای بر هم زدن اقتصاد ایران است ما باید یک سری تحریم‌های آگاهانه را علیه کالاهای خارجی ایجاد کنیم و در مواردی که تحریم هستیم نگاه را به داخل کشور برگردانیم گواه این موضوع برنامه موشکی است که ما در این حوزه توانستیم با تلاش و پشت کار، خود را بسازیم و باید در سایر حوزه ها به آن توجه کنیم.

نویسنده

سید احمد حسینی ماهینی

سید احمد حسینی ماهینی

سال 1333 تهران بدنیا آمده و درسال 1352از دبیرستان غلمیه بهارستان دیپلم گرفته وارد دانشگاه تهران شدم از سال 1348با مجله جوانان دختران پسران بعنوان خبرنگار همکاری می کردم و در فکاهی توفیق هم می نوشتم در سال 1382مجوز هفته نامه ماهین و درسال 1390هفته نامه عصر تمدن را داشتم در سال 1392مجوز پیایگاخ خبری را دریافت نمودم

پست‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید